Witam,chciałabym zrecenzować książkę "Wybrani',zapraszam do przeczytania.
Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Allie ,która po zaginięciu swojego brata bardzo się zmieniła i zaczeła sprawiać problemy.Kiedy została przyłapana wraz ze swoimi przyjaciółmi na malowaniu graffiti w szkole i po raz kolejny została aresztowana rodzice postanowili wysłać Allie do szkoły Akademii Cimmeri ,choć dziewczyna bardzo tego nie chciała.Gdy trafia do szkoły poznaję dyrektorkę Izabell i ma wrażenie że ona i jej rodzice znają się.Po pierwszym dniu Allie odkrywa że do szkoły uczęszczają głównie dzieci miliarderów,więc zaczyna czuć że nie pasuję do reszty,szczegulnie gdy podczas kolacji poznaję złośliwą Katie.Jednak udało jej się zaprzyjaźnić z J0 i Sylvianem z którym chciałaby chodzić każda dziewczyna.Pierwszy dzień w szkoły Allie spuźnia się na lekcję i otrzymuję karę którą musi odpracować w sobotę rano,poznaję również Cartera Westa,który jest moją ulubioną postacią.Chłopak chce dowiedzieć się jak Allie trafiła do szkoły,przez co dziewczyna jest wściekła i uważa że wszyscy traktują ją jak kogoś gorszego od siebie.W sobotę rano Allie i Carter odbywają karę w ogrodzie,chłopak przeprasza ją i tłumaczy że źle go zrozumiała i że nienawidzi snobów chodzących do tej szkoły,dowiadujemy się również że od dziecka mieszkał tu z rodzicami,którzy zgineli w wypadku gdy był jeszcze mały.Następnie Allie spędza wieczór z Jo.Dowiadujemy się że dziewczyna pochodzi z bardzo bogatej rodziny i że sprawiała wiele kłopotów w poprzednich szkołach,również nasza główna bohaterka zwierza się przyjaciółce że jej brat z który zawsze był jej najlepszym przyjacielem zaczą się od niej oddalać a pewnego dnia zostawił list pożegnalny i znikną bez słowa,opowiada również że że bardzo to odbiło się na jej rodzinie.Gdy Alli i Jo postanowiły wracać do szkoły było już ciemno i wystraszyły się odgłosó z lau. Niedługo potem spotykają Sylviana i Gabeya chłopkaka Jo,którzy twierdzą że niepokojące odgłosy z lasu to tylko wilki.Dziewczyny wracają z chłopakami do szkoły,Allie zaczyna coraz bardziej lubić Sylviana,kt
óry cały czas ją podrywa.Następnie nasza główna bohaterka poznaję przyjaciół Jo z którymi również się zaprzyjaźnia zwłaszcza z Lisą i Lucasem.Gdy Allie spędza czas Jo w świetlicy,jedna z ich przyjaciółek Ruth przybiega przerażona i informuję że stało się coś złego.Gdy docierają na miejsce odnajdują rannego chłopaka Jo i Cartera którzy nieśli pół przytomnego Phila.Dziekwczyny wzywają pomoc chcąc się również dowiedzieć co się stało i co chłopaki robili o tej porze w lesie.Allie jest zaskoczona że wszyscy uważają że to był zwykły wypadek i jakby nic się nie stało,zaczyna również myśleć że wszyscy coś przed nią ukrywają.Spotyka się również z Carterem który ostrzega ją aby nikomu nie mówiła o tym co się stało.Szkoła wróciła do normalności i zaczeły się przygotowania do letniego balu.Allie zaczęła chodzić z Sylvianem i ma nadzieje że pójdą razem na bal,zaczyna się również kłócić z Carterem który ostrzega ją przed chłopakiem,udziela również pomocy Allie,która podczas letniej kąpieli dostaje ataku paniki.Chłopak wyznaję że gdy stracił rodziców również wpadał w panikę i wie jak sobie z tym radzić.Nadszedł dzień wyczekiwanego przez uczniów balu,Allie świetnie bawi się w towarzystwie Sylviana ,jednak chłopak zaczyna zachowywać się coraz bardziej zaborczo i agresywnie,z pomocą przychodzi Carter, który ostrzegał ją przed Sylvianem,jednak niedługo potem nasza bohaterka słyszy krzyki i odnajduje martwe ciało Ruth.Uczniowie i nauczyciele są wstrząśnięci wydarzeniami ostatniej nocy i próbują się dowiedzieć kto był za to odpowiedzialny,tymczasem Allie zrywa z Sylvianem i ostrzega aby więcej się do niej nie zbliżał,przeprasza również Cartera za to że nie posłuchała gdy ten starał się ją ostrzec przed chłopakiem.Uczniowie zaczynają plotkować że dziewczyna miała coś wspólnego z wydarzeniami na balu,szczególnie Katie która za wszelką cenę chce doprowadzić do wyrzucenia jej ze szkoły.Nastawia również jej przyjaciółkę Jo,kłamiąc że ta prubowała ją zrzucić z dachu.Allie jest załamana i czuję że teraz może ufać tylko Carterowi.Chłopak tłumaczy jej na czym polega nocna szkoła i mówi że do szkoły nie uczęszczają zwykli uczniowie,zastanawiają się dlaczego dziewczyna się tu znalazła i odkrywają że jej rodzice dobrze znają dyrektorkę szkoły i że jest spokrewniona z kimś o imieniu Lucinda.Znajdują również list z ,którego wyniki żę Izabell ma spotkać się z kimś w nocy o imieniu Nataniel.Przychodzą na miejsce spotkania i zaczynają podejrzewać że ma on coś wspólnego ze śmiercią Ruth i wydarzeniami na balu.Allie poznaję Rachel,której ojciec jest nauczycielem nocnej szkoły, oferuję swoją pomoc,ponieważ martwi się o Allie i innych ucznió którzy mogą być w niebezpieczeństwie
Moja ocena 9/10 książkę bardzo mi się podobała,szybko się czyta,wciągająca i ciekawa historia.Podobała mi się również główna bohaterka która bardzo przeżyła zaginięcie brata i starała się z tym radzić,również Carter był ciekawą osobowością i pomógł Allie radzić sobie z atakami paniki.Naprawdę warto przeczytać 😊
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz